Damatlarda Makyaj

Düğün gününde gelinler kadar damatların da çekici görünmesi gerekir. Gelin göz büyülerken damadın sönük kalmasını önlemek için, damat adaylarının da küçük dokunuşlara ihtiyaçları vardır.

Gelinlerde Güzel Olma İsteği

Düğün gününün gelmesini sabırsızlıkla bekleyen gelinlerin en büyük kaygısı düğünün en güzeli olmaktır. Gelin makyajı uzun uzun uğraşılan titizlikle yapılan, özveriyle çalışılan bir makyajdır. Gelinlik başlı başına güzeldir. Gelinliği giyen bayanlar da güzeldir. Ancak damatlar bu kadar detaylı düşünmezler.

İkinci Plan Damat Adayları

Gelinlik detayları, saç modeli, gelinin makyajı, fotoğrafın çekileceği mekân ve düğün salonu gibi tüm detaylar düşünülürken unutulan bir detay vardır ki o da damat adaylarıdır. Gelin kadar önemli olsa da sürekli unutulur damatlar.

damat

damat

Canan Kütükçü bu konuda damatlara makyaj yapmayı başarıyla sürdürmektedir. Bu durum il duyulduğunda biraz tuhaf gibi görünüyor olsa da damatların da makyaja ihtiyacı vardır. Gelinler artık damat adaylarına da makyaj taleplerini söyleyebilmektedir.

Gelinlerin Yapılacak İşlemleri

Gelinler en özel günleri için hazırlanmayı aylar öncesinden yapmaya başlarlar. Sürekli makyaj provaları ve saç modelleri seçimlerini araştırırlar. Gelin adayları için yıllarca beklenen en özel günde şansa yer yoktur. Makyajın düğün gününde daha güzel olmasını sağlamak için aylarca ciltlerine dahi bakım yaptıran bayanların, işlerini kolay kolay şansa bırakacağını düşünmüyorum.

Damatlarda Son Dakika

Gelinlerin uzun soluklu düğün hazırlıkları damat adayları için aynı tempoda ilerlemiyor. Damatların, tüm işlerini son güne bırakabiliyor.

damatlar

damatlar

Damat tıraşı yapıldığında damat adaylarının suratlarında oluşan kızarıklıkların kötü durduğu söylenebilir. Gelin büyüleyici görüntüsüyle düğüne son derece hazırken damat adayının yüzündeki kızarıklıklar hoş görüntü sergilemez. Bu nedenle damadın da daha iyi görünebilmesi için kızarıklık olan noktalara ufak makyaj yapılmalıdır.