Çiftlerin Düğün Mekanı Seçimi

Düğün için mekan seçmek isteyen çiftlerin akıllarında pek çok soru işareti bulunuyor. Çünkü bu mekanların hem çifte uygun olması hem de istenilen tarzda olması gerekmektedir. Bu konuda yapılacak en ufak bir yanlışlık sonrasında ortaya tahmin edilenden çok daha büyük sıkıntılar çıkabilir. Dolayısıyla çiftlerin düğün mekanı seçimi yaparken dikkatli olması gerekiyor.

 

Mekan Seçimindeki Kriterler

Her ne kadar mekan sektörü büyümeye başlamış olsa da burada işini ciddiye alan ve insanlara en iyi hizmeti vermek isteyen mekanların sayısı ise tahmin edilenden çok daha az. Böyle olunca çiftlerin mekan seçiminde çok dikkatli olması gerekmekte. Aksi bir durumda ciddi oranlarda para harcanacak mekan istenilenleri veremeyecektir. Mekan seçimi yaparken daha öncesinde burada yapılan düğünler ile alakalı bilgiler kullanılabilir. İzin alınması durumunda daha öncesinde düğün yapmış kişilerin fotoğrafları incelenmelidir.

b5710b63f8118823d640f6d4586523c9357e1a1422b0ae60b8bb4298acf033cd1

Düğün Mekanını Kim Seçiyor?

Bazı durumlarda düğün için mekan seçerken çiftten çok çiftin ailesi kendini ön plana koymayı tercih ediyor. Ancak bu çok yanlış bir düşünce. Çünkü düğün için seçilecek her kalemin mutlaka çiftin seçtiği şeyler olması gerekiyor. Aksi bir durumda yapılacak seçimler çiftleri memnun etmeyecektir.

 

Bütçe Planlaması Nasıl Yapılmalı?

Çiftlerin mekan seçmeden önce bu iş için ne kadar bütçe ayıracaklarına karar vermeleri. Çünkü daha sonrasında mekanlar incelenirken bütçe kavramı unutuluyor ve çiftler ekonomik olarak ciddi bir sıkıntıya giriyorlar. Bunun meydana gelmesini engellemek adına öncelikli olarak mekana ne kadar bütçe ayrılacağına kadar vermek, sonrasında da buna göre eleme yapmak.

 

Düğün Organizasyonu Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eksiksiz bir düğün organizasyonu yapmak isteyen çiftlerin mümkün olduğu kadar onların isteklerini tam anlamıyla karşılaştırabilen mekanlar arasından seçimlerini yapmaları gerekecek. Bazı mekanlarda işletmeler yalnızca bulunulan yeri kiralar, alınacak hizmetler için ekstradan ücrete tabi tutulur. Dolayısıyla çiftlerin yer seçimi yaparken bu kriterlere mutlaka dikkat etmeleri gerekiyor. Salon seçiminde yapılacak düğünün konsepti de etkili olur. Örneğin eğlenceli bir düğün yapılmak isteniyorsa bunun için balo salonu olarak değil de butik otel tarzı bir yer tercih edilmelidir.