Balayınızda Macera Yaşayın

Birbirinin aynı balayı hikayelerinden sıkılan kişiler artık kendi balayı planlarını yaparken sınırlarını zorlamayı tercih ediyor. Çünkü düşünülenin aksine balayı demek yalnızca romantizm demek değil, içerisinde macera olması durumu çok daha güzel bir hale getirir.

Yeni Yerler Keşfedin

Turlar, rehberler ile ya da yalnızca karı koca herhangi bir şehrin saklanmış güzelliklerini bulmak adına yola çıkabilirsiniz. Bunun için olması gereken şeylerin başında ise kapsamlı bir harita geliyor. Böylece nerelere gidilmesi, nerelere gidilmemesi gerektiği konusunda gerekli bilgiler de alınmış olur. Sonrasında ise artık şehir tamamen sizindir. Şehrin istediğiniz yerlere gidebilir, dilediğiniz gibi eğlenebilirsiniz. Özellikle de yurtdışında bu tarz balayı planları sonrasında ortaya tahmin edilenden çok daha iyi sonuçlar çıkabiliyor. Böylece otantik yerleri keşfedebilir, bölgenin sokak lezzetlerini tadabilir ya da halkın yerel dansını öğrenebilirsiniz.

Balayınızda Macera Yaşayın

Doğayla İç İçe Olun

Düğün sonrasında artık sakinleşmek istiyorsanız öncelikli olarak çift olarak kendinizi teknolojiden uzaklaştırın. Yakınlarınıza kaldığınız otelin telefon numarasını verin ve sessizliğin tadını çıkartın. Doğa içerisinde yer alan bir bölgede kamp yapabilir, uzun yürüyüşler ile anın tadını çıkarabilir ya da şelalelerin altından geçebilirsiniz. Tatilden döndüğünüz zaman ne kadar iyi bir seçim yaptığınızı da anlamış olacaksınız. En güzel lokasyonları bulmak adına balayından önce araştırma yapmak gerekmektedir. Gidilecek yerin mevsimi, burada gidilecek yerler gibi konular ile alakalı bilgi alındıktan sonra rezervasyon işlemi yapılabilir.

Ekstrem Sporlar Yapın

Hayatında her zaman heyecana yer alan çiftlerden bir tanesiyseniz balayı tercihinizi de bu yönde yapmanız gerekiyor. Bungee jumping, serbest veya tüplü dalış, rafting, paraşütle atlama, mağara keşfi ve daha onlarca farklı seçenek sizlerin karşısına çıkıyor. Gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında onlarca farklı noktada bu sporları kolaylıkla yapabilirsiniz. Ancak pek çok konuda olduğu gibi bu sporları yapmadan önce iyi bir şekilde araştırma yapmak gerekiyor. Bu tarz sporlarda insanlar öncelikli olarak bir eğitim alırlar, konusunda uzman kişiler ile birlikte işlemler gerçekleştirilir. Çünkü güvenlik konusunda yapılacak en ufak bir dalgınlık sonrasında olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilir.

Balayınızda Macera Yaşayın