Balayında Nerelere Gidilir?

Çiftler genel olarak düğünlerini ayrıntılı bir şekilde planlarlar. Ancak konu balayı olduğu zaman işler değişir. Çünkü gerek düğün stresi gerekse yeterli planlamaların yapılmamasından dolayı çiftler yorgunluklarını atamadıkları gibi çok daha fazla strese gireceklerdir. Bunu engellemek adına dikkatli bir seçim yapılmalıdır.

Balayında Nerelere Gidilir

 

 

Doğru ve Erken Karar Verin

Öncelikli olarak balayı seçimi yapılırken çiftin ne istediğini bilmesi gerekiyor. Yalnızca deniz kum güneş üçlüsü mü yoksa gezmeli ve yeni yerler keşfetmeli bir tatil mi yapılmak istendiğinin belirlenmesi sonrasında çok daha uygun seçenekler ortaya çıkacaktır. Tur şirketleri ile anlaşmak isteyen çiftlerin bunun için yaklaşık 7 8 ay öncesinde rezervasyon yapılması durumunda %50’lere varan indirimler alınabilecektir.

Yurtiçi Balayı Noktaları

Balayı için uzun işlemler yapmak istemeyen kişiler, ülke içerisindeki pek çok farklı nokta ile alakalı balayı planları yapabilir. Yaz aylarında çiftler genel olarak balayı için Belek ve çevresini tercih ediyorlar. Bunun nedeni ise bölgenin içerisindeki otellerin verdikleri kaliteli hizmet anlayışı. Kışın çıkılacak balayı içinse Sapanca, Uludağ, Kartalkaya gibi bölgeleri tercih edilmektedir.

Balayında Nerelere Gidilir

 

Kıbrıs Balayı Noktaları

Vize, pasaport işlemleri ile uğraşmak istemeyen çiftlerin son dönemlerde balayı için en fazla tercih ettiği yerlerden bir tanesi ise hiç şüphesiz Kıbrıs. 12 ay açık tesisleri sayesinde her zaman müşteri ağırlamaktadır. 8 ay boyunca güneş alan, Türkiye’ye oldukça yakın olan ve lüks otelleri bünyesinde barındıran Kıbrıs, uygun fiyatları ile çiftlerin balayı tercihleri konusunda ilk sıralarda yer almaya devam ediyor.

Yurtdışı Balayı Noktaları

En güzel zamanlarını farklı yerlerde geçirmek isteyen kişiler ise ağırlıklı olarak egzotik adalara ağırlık veriyorlar. Seyşeller, Phuket, Maldivler, Bali gibi bölgelere giden çiftler burada denizin ve güneşin tadını çıkarabilirler. Uzakdoğu’daki pek çok farklı yerde kişilerden vize istenmiyor. Böylece kişiler vize işlemleri ile uğraşmak zorunda kalmadan bu bölgeler arasından istediklerine rahatlıkla gidebilirler. Yeni noktaları görmek, farklı kültürleri incelemek isteyen çiftler ise ağırlıklı olarak Fransa ve İtalya’yı tercih etmekte. Roma, Paris, Venedik gibi romantik şehirlere gitmek isteyen kişiler arzularına göre bireysel olarak ya da turlar ile diledikleri gibi bir balayı geçirebilirler.