Balayında Kuaförünüz Kendiniz Olun

Kadınlar balayında her zaman en güzel halinde olmak isterler. Ancak bazen öyle durumlar gelir ki kadınların uzun bir zamanı kendine kuaför aramakla geçer. Bu durumun meydana gelmesini engellemek için kadınların bazı taktikleri bilmelerine geliyor.

Uzmanların Görüşleri Ne Yönde

Kadınlar balayına gitmeden hemen önce gerek kuaförleri gerekse makyaj uzmanları ile görüşmeli ve kendilerine en uygun olacak saç makyaj tarzlarını seçmelidir. Bir kuaför fönsüz dahi kullanılabilecek tarzda bir saç kesimi yapabilir. Makyaj uzmanı ise kadınlara en iyi görüntüyü nasıl ulaştırabilecekleri ile alakalı tüyolar verecektir.

Size En Uygun Modeller

Balayına çıkılmadan önce saç modelleri ile alakalı seçimler yapıldıktan sonra bu modeller henüz tatile gitmeden uygulanmasında fayda var. Böylece kadınlar hangi modelleri çok daha kolay bir şekilde kullanabileceklerini balayından önce belirlemiş olacaktır. Bu sayede de balayına gidildikten sonra hiçbir sorun çıkmayacaktır.

Balayında Kuaförünüz Kendiniz Olun

Ekipmanları Yanınızda Götürün

Bazı kadınlar deyim yerindeyse doğuştan yeteneklidir. Kısa sürede istedikleri saç modellerini uygulayabilirler. Ancak bazılarının güzelliğini ortaya çıkarmaları için farklı ekipmanlara ihtiyacı vardır. Özellikle de kıvırcık, dalgalı saçlı kadınların mutlaka maşa, fön, saç kremi ve köpüğü gibi ekipmanlara ihtiyacı vardır. Böylece akşam davetlerine gidilirken kısa sürede saçlar şekillendirilebilir. Gündüz vakitlerinde ise salaş topuzlar, yandan tokalar, taçlar güzel bir görünüm için yeterli olur. Saçların çok fazla kabardığı zamanlarda ise kadınların kurtarıcısı bandanalar olacaktır.

Farklı Makyajları Deneyin

Seyahate çıkıldığı zaman mutlaka seyahat tipi makyaj kitleri kullanılmalı. Bunlar kompakt olarak üretilmiştir. Böylece valizlerden saçılma ihtimali ortadan kalkacak, aynı zamanda hem gece hem de gündüz için ihtiyaç duyulacak renkler tek bir palette toplanmış olacaktır. Gündüz vakitlerinde yapılacak olan makyajlar için şeftali ve pembe tonlarında allıklar ve rujlar kullanılabilir. Farlarda ise mümkün olduğu kadar tenin birkaç ton koyusu ya da açığı seçilebilir. Gece makyajı yapılacağı zaman rimel iki kat yapılarak gözler belirginleştirilmeli. Far seçimi yapılırken de mümkün olduğu kadar kıyafete uyumlu renkler seçilmeli. Böylece istenilen görüntü seçilmiş olacak ve kadınlar kendi kendilerine diledikleri görüntüye erişebilirler.