Balayı Yerine Nasıl Karar Verilir?

Çiftlerin büyük bir kısmı kendilerine en uygun olacak balayı noktasına nasıl karar vereceklerini bilemiyorlar. Bundan dolayı da çoğu zaman yanlış seçimler yapılabiliyor. Bunun meydana gelmesini engellemek adına mutlaka dikkatli olarak lokasyon seçimi yapılmalı.

 

Yazın Tadını Çıkartın

Eğer ki balayı yaz aylarına denk geliyorsa, seçimin deniz kenarındaki yerlerden yana yapılması önemli. Böylece kişiler büyük bir telaş yaşadıkları bu dönemin tüm yorgunluğunu üzerinden atabilirler. Yurtiçinde balayı yapılmak istendiği zaman Ege ve Akdeniz kıyıları bu istek için ideal noktaları bünyesinde barındırıyor. Yurtdışı seçimlerinde ise Phuket, Maldivler, Bali gibi birbirinden egzotik yerler arasından seçimlerini yapabilirler.

Çift Birlikte Karar Vermeli

Çoğu zaman çiftlerin yaptıkları en büyük hatalardan bir tanesi balayını birlikte seçmemeleri gelmekte. Böyle olunca da çiftten biri gidilecek yeri beğenemeyebiliyor. Bunu engellemek adına nereye gidilmek istendiğine ve kalınacak yere birlikte karar vermek gerekmektedir.

Balayı Yerine Nasıl Karar Verilir

Yeni Yerleri Keşfedin

Balayı demek birlikte eğlenmek demektir. Bu eğlenceli zamanlar sayesinde çiftler birbirlerine çok daha fazla bağlanırlar. Bundan dolayı da her seferinde gidilen yerlere gitmek yerine daha öncesinde hiç gidilmemiş yerlere de gidilebilmektedir. İki tarafın da beğeneceği ve ilgisini çeken yerleri bulması sonrasında buralara gitmesi sayesine çok farklı ve keyifli maceralar ortaya çıkacaktır. Üstelik bunun için illa ki yurtdışındaki lokasyonlar arasından seçim yapmak zorunda da değilsiniz. Yurtiçinde daha öncesinde görülmemiş olan lokasyonlar da seçilebilir.

 

Fedakarlıktan Kaçmayın

Kimi zaman çiftlerin istekleri birbirine uymayabilir. Böylesi durumlarda ise çiftler evliliklerindeki ilk sınavlarını vermiş olacaklar. Karşılıklı yapılacak fedakarlıklar sayesinde iki tarafın da isteklerinin karşılanabildiği bir seyahat rotası belirlenmelidir. Bu sayede iki tarafın da istediklerini elde ettikleri bir program oluşturulacak ve çiftler diledikleri gibi mutlu olacaklardır.

Heyecan Yaşayın

Enerjik bir çiftseniz yalnızca bir yeri keşfetmek istemezler. Bunun için yapılması gereken şey ise bir rota belirlemek ya da kombine bir tren bileti alarak balayı gezileri yapmak. Burada dikkat edilmesi gereken şey ise mutlaka iki tarafın da ilgisini çekecek bölgeler için seyahat rotası belirlemek olmalı.