Balayı Valizi Nasıl Hazırlanmalı?

Çok büyük stresler yaşanılan düğün evresi geride kaldıktan sonra artık çiftler tüm bu yorgunlukları atmak adına balayına gitmek için saatler saymaya başlarlar. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden bir tanesi de balayı valizi hazırlamak. Çünkü hiç kimse son dakikada meydana gelebilecek olumsuzlukları yaşamak istemez. Bunun içinse yapılması gereken bazı şeyler bulunuyor.

 

Detaylara Önem Verin

Pasaport, kimlik, cüzdan gibi önemli eşyaların bavul yerine çantaya koyulması büyük bir önem taşıyor. Çünkü oluşabilecek sorunlarda kişiler normalden çok daha zor durumda kalacaktır. Özellikle de yurtdışına çıkılacağı zaman rezervasyonda kızlık soyadı da kullanılmalı, rezervasyon bilgileri, en önemli cep telefonlarının yazıldığı minik bir defter yine çantanın içerisinde bulunmalıdır. Bağlantılı uçuşlarda mümkün olduğu kadar el bagajı hafif tutulmalı. Çünkü bazı durumlarda ikinci uçuş için süre oldukça kısadır. Böyle olunca da eğer ki iki terminal arasındaki mesafe fazla ise ağır bavullar ile koşturmak tahmin edilenden çok zor olur. Dolayısıyla bunun hesaba katılması ve el bagajının buna uygun seçilmesi gerekiyor.

balayı valizi nasıl hazırlanmalı

Her Şeyi Dikkatli Seçin

Balayına gidildiği zaman tüm vakitler çift olarak geçirilmez. Kimi zaman insanlar yalnız kalmak ister. Böylesi durumlar için kitap, müzik çalar gibi şeyler valizse koyulmalı. Kozmetik ürünleri ise mümkün olduğu kadar seyahat boylarında seçilerek eklenmeli. Uçakla seyahat edileceği zaman bu tarz kozmetik ürünlerinin mutlaka belirtilen ağırlıklarda ve ağzı kapalı bir poşetin içerisinde topluca tutulması gerekiyor. Antibiyotik ve alerji kremi de yine bir valiz içerisinde olmazsa olmazlardan bir tanesi. Çünkü meydana gelebilecek bu tarz aksiliklerde eczane aramak gibi durumlar ciddi anlamda can sıkabilir.

Balayı Tarzınızı Doğru Seçin

Balayı için valiz hazırlarken dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden bir tanesi, gidilecek yer ve mevsim. Buna uygun kıyafetlerin valize koyulması gerekmektedir. Kıyafetler seçilirken mümkün olduğu kadar fonksiyonlu olunmasına dikkat edilmeli. Yapılan en büyük hatalardan bir tanesi ise valizin ayakkabılarla doldurulması. Bunun yerine alınacak kıyafetlere tam uyacak bir iki ayakkabı seçilmeli. Bu dönemde farklı renkleri kullanmaktan hiçbir şekilde korkmayın.