Balayı Rotanızı Doğru Belirleyin

Düğün öncesinde ve düğünde yaşanacak yorgunluğu atmak adına çıkılacak balayı ile alakalı yapılacak yanlış seçimler sonrasında çiftler yorgunluklarını atmak yerine çok daha fazla yorulacaktır. Böylesi bir durumun meydana gelmesini engellemek adına mutlaka mevsimine göre lokasyon seçimi yapmak gerekmekte.

Yazda Balayı

Düğün mevsimi olarak da bilinen yaz aylarında düğünün yapılması sonrasında sıra tüm yorgunluğu atmaya geldiğinde ortaya onlarca farklı seçenek çıkıyor. Bu mevsimde balayı yapılacağı zaman ilk olarak insanların akıllarına gelen şeylerden bir tanesi hiç şüphesiz ki deniz kum ve güneş üçlüsü. Deniz kenarında seçilecek olan bir otelde çiftler diledikleri gibi hem eğlenir hem de dinlenebilir. Tercihini bu tarz yerlerden yapmak isteyen kişiler yurtiçinde Bodrum, Çeşme ya da Antalya’yı; yurtdışında ise Miami, Akdeniz sahillerini ya da Uzak Doğu ülkelerini seçebiliyorlar.

Balayı Rotanızı Doğru Belirleyin

İlkbaharda Balayı

Doğanın canlanmaya başladığı ilkbahar döneminde aynı sonbaharda olduğu gibi oldukça romantik anlar geçirebilecektir. Tam bu mevsimde Nisan ayı başlarında Japonya’da açan kiraz çiçeklerin ortaya çıkardığı muhteşem tablo ziyaret edilebilir. Ayrıca Akdeniz2in kendine özgü meyve sebzeleri ile kişiler vücutlarındaki ve yaşamlarındaki toksinlerden kurtulabilir. Tarihi ve aşkı iç içe yaşamak isteyen çiftlerin balayı rotası ise İngiltere olmalı. Burada bulunan noktalar arasından yapılacak doğru seçim ile birlikte artık çiftler unutulmaz bir balayı yaşamış olacaklar.

Balayı Rotanızı Doğru Belirleyin

Sonbaharda Balayı

En romantik zamanlardan bir tanesi olan sonbaharda çiftler sakin bir balayı yapabilirler. Tatil mekanları artık çok kalabalık değildir, bundan dolayı da ciddi bir sakinlik vardır. Bununla birlikte özellikle de kültür gezileri yapılacaksa en uygun zaman bu mevsimdir. Genel olarak Abant, Kapadokya, Ege adaları, Berlin gibi bölgelere sonbaharda sıklıkla gidilebilir.

Balayı Rotanızı Doğru Belirleyin

 

Kışta Balayı

Birçok çift havaların çok soğuk olmasından dolayı kış aylarında evlenmek istemiyorlar. Halbuki yapılacak dikkatli araştırmalar sonrasında çiftler tam anlamıyla hayal ettiği gibi bir düğün ve balayı programı yapmış olurlar. Bu mevsimde ağırlıklı olarak tercih edilen balayı türü ise dağ evlerinde yapılan programlar. Uludağ ya da Viyana bu mevsimin gözde noktaları içerisinde yer almakta.

Balayı Rotanızı Doğru Belirleyin