Baharda Güzellik Tüyoları

Düğün günü geldiğinde güzelliğinizi kuşkusuz yapmak adına gelin saçınızdan tutunda makyajınızın eksiksiz olmasına, doğru beslenmekten diş sağlığı gibi birçok şekilde yeniliğe hazır mısınız? Siz de bunun için en iyi biçimde doğru saç tasarımcısıyla görüşebilir, doğru bir biçimde makyajınızı yapacak kişiyle görüşerek yardım alabilirsiniz. Ancak bunların öncesinde ön hazırlık önemlidir…

Gelin Saçına Özel Tüyolar

Düğün gününden önce, hiçbir şekilde saç ucu dahil olmak üzere saç kesimi yapılmamasına dikkat ediniz.Düğün öncesinde saç provası yaparak saçınızın nasıl duracağını görün.

gelin saçı

gelin saçı

Saç bakım maskesi ile saç masajı yapılarak, prova ile aynı gün içinde saç ve saç dipleri rahatlatılarak, şekil alması için uygun hale getirilebilme işlemleri uygulanmalıdır.

Yüz Tipine Göre Gelin Saçı

Herkesin yüz tipi farklıdır. Bu nedenle değişen yüz tipine göre de özel gelin saçları bulunur. İnce ve kemikli bir yüz tipiniz bulunuyor ise, volümlü ve gevşek toplamalar ile harika bir gelin saçı deneyebilirsiniz. Yüz tipiniz geniş ve kalın ise, o halde tepeden olacak şekilde sıkı ve toplu saçlar denenebilir.

2016 Gelin Saçı Trendleri

Gelin saçlarında bukle devri bitiyor… 2016 bahar sezonuyla beraber ultra modern kıvrımlar ile beraber özel saç işleme teknikleri ön plana çıkıyor. Dalgalı ama toplu olan dalgalar ile harika gelin saçı modelini saçınız için deneyebilirsiniz.

Kadınlar İçin Makyajın Önemi

Gelin adayları, makyaj yapılırken yüz hatlarında sadece bir alanı öne çıkartmaları istenir. Bu sayede güzelliklerini karmakarışıklık yerine tek bir alanda toplayabilirler. Gözlerinizin güzelliğini ön plana çıkarmak adına dudak ve yanaklarınıza natürel makyaj yapılmalı; dudaklar ön plana çıkarılacak ise, göz makyajınızın natürel makyaj olarak yapılması sağlanmalıdır.

Ten Rengine Göre Makyaj Yapımı

Koyu tenli bir gelin adayıysanız eğer, bu yönde koyu ruj ve allık kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra açık tenliyseniz kahverengi tonlarında kalem ve eyeliner kullanarak harika bir makyaj yapabilirsiniz.

2016 Gelin Makyajı

Natürel allıklar ile hafif buğulu olan göz makyajı ile beraber siz de gelin makyajınızda harikalar yaratabilirsiniz.  Rujunuz ise biraz daha doğanın renklerine yakın seçilmesi en iyi seçim olacaktır.Soluk pembe rujlar ve allıklar, bu sezon gözle görülür derecede denenmesi gereken makyaj renkleri ve malzemeleridir.

gelin makyajı

gelin makyajı

Eyeliner ve kırmızı ruj ile dramatik veyahut retro görüntüyü siz de gelin adayı olarak kendinizde sağlayabilirsiniz. Allık, olduğunca açık kullanılarak eyeliner altında olacak olan far renklerini ise natürel olmasını sağlayabilirsiniz.Son olarak gelin olacağınız gün gelin makyajınızı yaptırırken takma kirpikleri bir kez dahi olsa denemenizde fark vardır…

Daha Mutlu Olun

Gelin adayları, en mutlu günleri olan düğün günlerinde mutlu olmaları ve aynı zamanda kendilerini güzel hissedebilecekleri birbirinden farklı sırlardan biri de detoks sırrı olacaktır.

makyaj

makyaj

Detoks uygulaması, her ne kadar kilo vermek için kullanıldığı yaygın fikir olsa da aslında durum bu şekilde değildir. Ağzınızdan giren her türlü besine dikkat ederek de hayat tarzınızda bu şekilde sağlıklı değişiklik yapmış olabilirsiniz.Sizlerde, detoks sayesinde düğün gününüzde kendinizi mutlu hissedecek, kendinizi güzel hissedebileceksiniz.

Gelin Adayları Detoksu

Her gün ortalama 2 – 2,5 litre su tüketerek dolaşım sisteminizle hücrelerinizin temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Sigara – alkol ve kafein içeren tüm maddeler ve içeceklerden uzak durarak bu yönde kaliteli bir detoks uygularsınız.

detoks

detoks

Canlı besin tüketiminizi arttırmanız, sizler için daha faydalı olur. Örneğin, az pişmiş sebze tüketerek ya da meyvelerin doğal vitaminlerini alarak bu yönde de detoksu uygulamış olursunuz.Son olarak günlük olarak 30 dakikalı tempolu yürüyüş yapmak, sizin için her zaman en iyi toksin atma uygulaması olacaktır.

Az Daha Kilo Verebilsem

Her gelinin düğün öncesinde ‘az daha kilo versem çok güzel olurdu’ düşüncesi kafasında bir ışık gibi yanar…Tatlı tüketimini kesin. Sütlü tatlılardan dondurmalara kadar şeker içeren, tatlandırıcı içeren tüm gıdaları bitirin. Tatlı isteğiniz geldiğinde ise, elmayı rendeleyerek üzerine tarçın ekerek tüketebilirsiniz.

Düğünde Dikkat Edilecekler?

Düğüne birkaç hafta kala çok öğün yaparak az yemek yiyin. Bu sayede sindiriminizde kolay olacaktır ve rahat şekilde yediklerinizi yakacaksınız.

balık

balık

Beyaz et, balık ve kırmızı et tüketmek, sindirimi kolay besinlerdir. Baklagillerden de tüketerek besleyici besin tüketmiş olabilirsiniz.Ayrıca gaz yapan karnabahar, süt ya da brokoli gibi gıdalardan da uzak durmanızı öneriyoruz.

kırmızı et

kırmızı et

Ara öğün yapmalısınız. Bu ara öğünlerde ise, bademden ceviz, fındık, fıstık gibi tüketimler sağlayabilirsiniz. Yağlı tohumlar ve kuru kayısı, kuru üzüm ya da yaban mersini de atıştırmalık olarak tüketebilirsiniz.

Gelinlere Özel Beyaz Dişler

Düğününüzün vaktinden öncesinde bir diş hekiminden yardım alarak, dişlerinizi 3 ay öncesinde göstermenizi öneriyoruz. Tedavi ihtiyacınız olmadığı görülüyor ise, düğüne1 ay kala beyazlatma ve diş temizliği yaptırabilirsiniz.Bu uygulama sonrasında ise, beyaz diyet uygulaması önemlidir. Burada önemli olan şey; çay, kahve, hazır meyve suları ve kırmızı şarap gibi tüketimlerden uzak olmak olacaktır.