Anadolu Yakasındaki Popüler Mekanlar

İstanbul’da düğün yapmak isteyen çiftlerin büyük bir kısmı mekan tercihinin Avrupa yakasındaki mekanlardan yana yapıyorlar. Ancak bu herkesin seçtiği bu mekanları seçmek istemeyen çiftler ise Anadolu yakasında yer alan birbirinden şık mekanlar arasından seçimlerini kolaylıkla yapabilirler.

 

Tarihi Düğünler İçin Hidiv Kasrı

Beykoz’da bulunan Hidiv Kasrı, bölgenin en ihtişamlı mekanlarından bir tanesi olarak öne çıkıyor. Kasrın içerisinde yer alan yürüyüş yolundan başlayarak mekanın ne kadar güzel olduğu görülebilir. Kokteyl kapasitesi 2000 kişi olan mekanın açık havada yemekli kişi kapasitesi ise 1000.

hidiv_kasri_caravan_fotograf

Sade Düğünler İçin Kuleli Yakamoz Restaurant

Çok abartılı bir düğün istemeyen ve bu mutlu gününde yalnızca belirli sayıdaki kişi ile kutlama yapmak isteyen çiftlerin tercihi Kuleli Yakamoz Restaurant oluyor. Çengelköy’de bulunan bu mekanın açık havadaki kapasitesi 150 ila 400 kişi. Özel cam oda içerisinde ise 200 davetli kapasitesi bulunmakta. Boğaz manzaralı olan bu oda sayesinde kişiler özellikle de kış aylarında istedikleri gibi bir kutlama yapılabiliyor.

IMG_03732

Boğaz Manzaralı Gül Sultan Yalısı

Çok fazla kişinin bilmediği Gül Sultan Yalısı Beylerbeyi’nde bulunuyor. Yalı Boyu Caddesi’nde bulunan bu alanın açık alanda yemekli düğün kapasitesi 350 iken kokteyl kapasitesi ise 500. İçeride 90 kişilik bir davet verilebilir.

gul-sultan-yalisi-1409613278

Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel’de Muhteşem Bir Düğün

Şehir ve deniz manzarasına sahip olan bu otel ister havuz başı ister bahçe düğünlerinin yapılması imkan tanıyan bir mekan. Kokteyl düğünlerde 850 kişi, yemekli düğünlerde ise 500 kişi ağırlayabiliyor.

44971_x1

Kır Düğünleri için Kelebek Çiftliği

Beykoz’da bulunan bu mekan, hayalindeki kır düğününü gerçekleştirmek isteyen çiftler için ideal bir alan. Açık hava mekanı olan Kelebek Çiftliği Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne de oldukça yakın. Mekanın kokteyl kapasitesi 4000, yemekli düğün kapasitesi ise 1500 kişi.

okul01

Elegance Bir Düğün İçin İstanbul Yelken Kulübü

Yapacağı düğünün çok uzun süreler boyunca insanların aklından çıkmasını istemeyen çiftler Fenerbahçe’de bulunan İstanbul Yelken Kulübü’nü tercih ediyor. Açık havada düğün yapmak isteyen kişiler için 600 kişilik kapasitesi bulunan mekanın kokteyl organizasyonlarındaki kapasitesi 1000 kişi.

istanbul-yelken-kulubu-dugun-mekani