Açık Büfe mi A La Carte Mı?

Düğün için catering firmaları ile yapılacak araştırmalar sonrasında sıra artık düğün içerisinde yapılacak ikramların nasıl gerçekleştirileceğine karar verilmelidir. Düğün için yemek servisi tercihi yapılırken düğünün konseptine, nerede yapılacağına ve davetli profiline bağlı olarak değişim göstermektedir.

 

Nasıl Bir Düğün Yapılacak?

 

Düğünler için hazırlanan menü çeşitleri düğünün özelliklerine bağlı olarak değişir. Deniz kenarında, havuz başında veya kırda yapılacak bir düğünde açık büfe tercih edilmesi çok daha doğru bir seçim olacaktır. Bu tarz düğünler genel olarak hareketlidir. Bu sayede misafirler oturmak zorunda kalmazlar. Ancak otellerde yani resmi bir düğün yapılmak isteniyorsa masalara yapılacak bir yemek servisi daha uygun olacaktır.

 

Düğün Hangi Mevsimde Olacak?

 

Soğuk mevsimlerde düğün yapılacaksa masalara servis yapılması gerekmektedir. Ancak yaz ya da ilkbahar gibi sıcak mevsimlerde ise açık büfe servisi tercih edilebilir. Bununla birlikte dünya mutfaklarından seçme lezzetler de menü içerisinde kendine yer bulacaktır.

 

Düğüne Kimler Gelecek?

 

Yapılacak olan düğün içerisinde ağırlıklı olarak aileler, orta yaş üstü akrabaların bulunacağı düğünlerde masaya servis set menüler seçilebilir. Çünkü açık büfe ya da kokteyl menüler kullanılacağı zaman düğüne gelecek kişiler yediklerinden zevk alamayacaktır. Sayı bakımından az olan ve genel profili genç olan davetliler içinse kokteyl veya açık büfe tercih edilebilir. Bunun nedeni ise gençlerin düğünde zaten yerlerinde çok fazla duramayacakları. Bundan dolayı da yapılacak menü seçiminde gençlerin hareketlerini kısıtlamayacak tarzda bir servis yapılması gerekmektedir.

 

Siz Düğününüzde Ne İstiyorsunuz?

 

Çiftin yaptığı en önemli yanlışlardan bir tanesi de düğün yemeklerinde hiçbir şekilde kendi zevklerini ön plana çıkartmamasıdır. Böyle olunca da güzel sonuçlar meydana gelemiyor. Genel olarak çiftlerin akıllarında yer eden soru işaretlerinin başında bu yemek terimlerinin nerelerde kullanılabileceği. Öncelikli olarak bütçe ayarlaması yapılmalı. Sonrasında ise klasik tarzdan hoşlanan çiftler masaya servisleri seçebilir. Açık büfe ise biraz daha lükstür ve gençliği temsil eder. Dolayısıyla çiftler kendilerine en uygun olacak tarzda yemek seçimlerini belirginleştirebilirler. Böylece en önemli noktalardan bir tanesi olan yemek düzeni de yapılmış olur.