7 Soruda Gelin Makyajı Nasıl Yapılır?

Düğün makyajı konusunda her kadın nedense bir şüpheye kapılır. İlk göze çarpan bölüm yüz olacağı için makyajın kötü durması da kadınları endişeye sokar.

gelin makyajı

gelin makyajı

O nedenle her zaman titiz davranmakta fayda vardır. Bunun için bu yazıda derlediğimiz 7 kriteri her zaman göz önünde bulundurmaya çalışın.

1.Özel Günlerde Porselen Makyaj Yapıyor musunuz?

Her ne kadar fiyat kriteri ön plana çıksa da porselen makyaj su bazlı özelliği sayesinde yüzünüzde şıklık sağlayacaktır.

gelin makyajı

gelin makyajı

Her kadın bu özel gününde kalıp gibi duran makyaj yerine doğal ve akmayan bir seçim yapmak ister değil mi? O halde siz de porselen mucizesine bir şans vermelisiniz.

2.Düğün Makyajı İçin Eve Geliyor musunuz?

Genellikle eve gelimlerde birçok makyöz ek ücret isteyecektir. Ancak siz pazarlık yapmak da kendinize güveniyorsanız bunu değerlendirin. Netice de kendi evinizde her zaman daha rahat edeceksiniz.

3.Düğün Makyajı Yapımı Kaç Saat Sürüyor?

Bu sorunun cevabı makyözün pratikliğine ve makyajın türüne göre farklılık oluşturur. Ancak her makyöz aşağı yukarı kendi saatini belirleyecektir. Bu saat her ne kadar gereksiz bir detay gibi dursa da sizin gününüzü planlamak açısından önem arz eder.

4.Gelin Makyaj Malzemeleri Nelerdir?

Genellikle makyözlerin birçoğu MAC ürünlerini kullanıyor. Ancak emin olmak açısından siz yine de markasını sorabilirsiniz. Belki farklı markaları da kullanıyor olabilirler.

5.Yapılan Makyaj Akar mı?

Makyajınız konusunda kaliteli ve güvenilir bir makyöze kendinizi teslim ettiyseniz o her şeyi ayarlayacaktır. Bu durumda makyajınızın akmasına dair şüpheye düşmenize de gerek yoktur. Ancak yine de emin olmak açısından makyaj yapımı esnasında sorabilirsiniz.

6.Hoş Bir Görünüş İçin Takma Kirpik

Bütün takılan kirpikler genellikle yapay bir duruş sergiledikleri için hoş bir görünüm sergilemiyorlar. O nedenle kirpik seçiminde her zaman tek tek takılan kirpikleri tercih ederseniz doğru bir seçim yapmış olacaksınız.

7.Makyaj Provası İçin Ücret Alınıyor mu?

Bu genellikle seçtiğiniz kuaföre göre değişiklik oluşturur. Saç provası için birçok kuaföre anlaşma yoluna varabiliyor. Sizde kendi durumunuzu anlatarak ücretsiz olmasını sağlayabilirsiniz.