4 Farklı Davetiye Modeli

İnsanları düğüne çağırmanın en keyifli yolu olan davetiyelerin binlerce farklı çeşidi bulunuyor. Çiftler de yaptıkları araştırmalar sonrasında kendi tarzlarına ve düğünlerine en uygun olan davetiyeyi seçmeye çalışıyorlar. Ancak çoğu zaman tam anlamıyla içlerine sinecek davetiyeyi bulamıyorlar.

Klasik Tarzdaki Düğün Davetiyeleri

İnsanların davetiye denilince aklına gelen ilk modeller klasik düğün davetiyeleri oluyor. Bütün davetiye firmaları tarafından hazırlanan davetiyeler genel olarak en çok tercih edilen modellerden bir tanesi. Her ne kadar klasik olarak adlandırılsa da şimdilerde onlarca farklı seçenek çiftlerin beğenisine sunuluyor.

4 Farklı Davetiye Modeli

Fotoğraflı Davetiye Modelleri

Özellikle de son dönemlerde çiftlerin bir kısmı davetiyelerinin üzerine kendi fotoğraflarını bastırmaya karar veriyorlar. Bunun içinse öncelikli olarak güzel bir fotoğraf çekilmesi gerekiyor. Fotoğraf çektirilirken gelinlik ve damatlığa benzer şeylerin giyilmesi ise önemli. İsteyen çiftler ise esprili bir şekilde fotoğraf çektirebilirler. Daha sonrasında da davetiye firmasına gidilerek bu fotoğraf verilir, davetiyeler ile alakalı akla takılabilecek her türlü soru işareti de cevaplandırılmış olur.

4 Farklı Davetiye Modeli

E-Davetiye ve DVD Davetiye Modelleri

Devir artık teknoloji devri. Böyle olunca da insanlar pek çok farklı konuda teknolojiyi takip ediyorlar. Şimdilerde ise artık çiftler klasik tarzdaki davetiyeleri kullanmak yerine bu tarz davetiyeler hazırlatıyor. Üstelik bu davetiyeler çok kısa süreler içerisinde insanlara ulaştırılabiliyor. Hazırlatılacak e-davetiyeler bir internet sitesi hazırlatılarak ya da DVD formatında hazırlatılıp insanlara iletiliyor. Böylece insanların çevrelerindeki kişiler evlilik tarihini, düğüne davetli olmalarını sizlerin sesinden duyuyor. Bu tarz bir davetiye hazırlamak için öncelikli olarak iyi bir araştırma yapmanız gerekmekte. Davetiye için çekimlerin başlaması öncesinde alıştırma yapabilirsiniz.

4 Farklı Davetiye Modeli

Obje Tarzı Davetiye Modelleri

Yurtdışındaki pek çok çift artık düğün davetiyelerini hazırlarken onların deyim yerindeyse ölümsüz olması adına birbirinden farklı seçenekleri ortaya koyuyor. Bu seçeneklerin başında ise obje davetiyeler gelmekte. Kitap ayrıcı, kutu, şişe gibi pek çok farklı obje davetiye olarak kullanılabiliyor. Üstelik isteğe bağlı olarak objelerde değişim olabilir. Düğün temasına uygun hazırlanacak objeler ile düğün için en baştan hazırlıklar yapılabilir, kişiler de nasıl bir düğüne geleceklerini biliyor olurlar.

4 Farklı Davetiye Modeli