3 Soruda Düğün Salonunu Seçiyoruz

Düğün solunu tutulurken nelere dikkat etmek gerek, ne zaman tutulmalıdır, düğün salonunu nasıl süslenmeli gibi soruların cevabını arıyorsanız 3 soruda düğün salonu rehberi yazısı tam size göredir.

Düğün Salonu Hangi Dönemde Kiralanır?

Düğün solunu ne zaman tutulur sorusunun cevabı sizin hangi mevsimde ve hangi günde düğün yapmak istediğinize bağlıdır.Öncelikle en çok düğün yapılan günlerin perşembe, cuma, cumartesi ve Pazar günleri olduğunu not alın. Herkesin bildiği gibi ülkemizde kış düğünleri yerine daha çok haziran, temmuz, ağustos gibi yaz düğünleri daha çok yapılıyor.

düğün salonu

düğün salonu

Son yıllarda yaz aylarına gelen ramazan düğün mevsimine uzun bir ara verdirdiğini de unutmamak gerekli tabi. Sonuç olarak siz yaz aylarında ve cuma, cumartesi ya da Pazar günü evlenmek istiyorsanız kısıtlı bir süreniz var. Eğer şık ve gösterişli bir düğün yapmak istiyorsanız en geç 6 ay önce düğünün yapılacağı salonu tutmalısınız.Yaz düğünü yerine ilkbahar ya da sonbahar düğünü istiyorsanız yoğunluk azalacağı için 3 ya da 4 ay öncesinden düğün salonunuzu tutmak yeterli olacaktır.

Düğün Salonu Kiralarken Dikkat Edilmesi Gereken Unsunlar?

Düğün salonu tutarken öncelikle lokasyona ve ulaşım kolaylığına önem verin. Tutacağınız düğün salonunun ailenizin oturduğu semte ve akrabanın eşin dostun ikamet ettiği yerlere yakın olmasına dikkat etmek sizin için ve davetliler için avantajlı olacaktır. Düğün salonun rahat ulaşılabilir olması gerektir. Unutmayın ki herkes düğüne kendi şahsi aracıyla katılmıyor. Bu detayları göz önüne alarak lokasyonun en uygun olduğu yerde karar kılın.Düğün salonu nasıl olması sorusuna verilecek ilk cevap hiç kuşkusuz havalandırma ve jeneratör yanıtıdır. Düğün salonu iyi havalandırması sayesinde kalabalık bir düğün davetinin gayet iyi taşıyabilir olmalıdır.

renkli düğün salonları

renkli düğün salonları

Jeneratör ise herhangi bir kesinti esnasında düğünün devam edebilmesi için önemlidir.Düğün salonlarında önemli bir detayda kapasitesidir. Örneğin 600 kişilik bir düğün davetine 700 kişi katılınca düğün salonu ekstra ücret talep ediyor mu? Düğün salonu tutmadan önce bu soruyu mutlaka sorun.Düğüne davet edeceğiniz konuklarla düğün salonunun kapasitesini karşılaştırın. Düğün salonlarında genellikle gelin ve damat tarafı karşılıklı oturur. Bu detayın yanı sıra koltuk düzenine bakın istediğiniz şekilde düzenle bilirler mi bunu düğün salonu görevlilerine sorun.Düğün salonunda yer alan kolanların konumuna ve sayısına dikkat edin.

düğün salonu kiralama

düğün salonu kiralama

Buna göre oturma düzenini yeniden oluşturmanız gerekebilir.Yemekli ve yemeksiz ücretlerini sorarak karşılaştırma yapın. Belki bir düğün salonun size verdiği yemeksiz fiyatın üzerine küçük bir ekleme yaparak düğününüzde yemek ikramı yapabilirsiniz.Düğün salonunda özellikle de lavaboların hijyenik olup olmadığına bakın.

Düğün Salonu Süslemesi Nasıl Olmalı?

Düğün salonu süslemeleri genellikle salona uygun özellikte ve salonun sahip olduğu imkanlar içerisinde düzenlenir. Sandalye giydirme, masa örtüsü, gelin-damat yolu, nikah masası ve girişte yer alan kapı tarzındaki çerçeve gibi unsurlar düğün salonunu tarafından yapılır. Eğer siz standart süslemelerin kullanılmamasını istiyorsanız öncelikle eşinizle birlikte kendinize bir konsept belirlemelisiniz.

düğün salonu süsleme

düğün salonu süsleme

Düğün salonu bir renk ve tarz etrafında şekillenirse farklı hoş bir görüntü oluşturulur. Sevdiğiniz bir figürü ya da simgeyi düğün salonunun belirli alanlarında kullanabilir kendinizden bir şeyler katabilirsiniz.