2016 Gelinlik Trendleri

Ünlü moda tasarımcılarının yeni sezona ait olan gelinlik modelleri görücüye çıktı. Her yıl karşılaştığımız straplez, taşlı, dantelli ve kabarık gelinlik modelleri bu yıl yine kataloglarda karşımza çıkmaya ediyor. Fakat bu modeller haricinde 2016 yılına ait olan modeller arasında vintage görünümlü gelinlikler, V yakalı gelinlikler ve kısa gelinlik modelleri de karşımıza çıkıyor.

Dantel

Kate Middeleton’un uzun kollu dantel süslemeli gelinlik giymesi tüm dünyada straplez gelinlik modellerinin daha fazla ilgi görmesine yol açmıştı. Askılı, uzun kollu, straplez, A kesim, denizkızı ve kabarık modelleri ile bu yıl dantel gelinlik modelleri görücüye çıkmaya hazır durumda. 2016 yılında en fazla ön plana çıkan ise Pronovias dantelli gelinlik modelleri oluyor.

gelinlik modelleri dantelli

gelinlik modelleri dantelli

Straplez

Her yıl moda olmayı başaran straplez gelinlikler bu yıl da karşımıza çıkıyor. En çok model ise Oscar De La Renta 2016 model gelinlik tasarımları arasında yer alıyor ancak değişik renkler kumaşlar arıyorsanız Reem Acra 2016 gelinlik modelleri ile straplez gelinliği sıradan bir hale getirmeden alternatif bir çizgide giyebilirsiniz. Vücut tipinize uygun olan straplez gelinliği seçmeyi de unutmayın.

gelinlik modelleri straplez

gelinlik modelleri straplez

Kabarık

Armut tipi vücuda sahip olan bir gelin adayıysanız kabarık gelinlik modelleri sizler için bu yıl hayat kurtarıcı olarak geliyor. Straplez dışındaki modellere bakmak istiyorsanız özellikle prenses ve balo tipi gelinliklerde yaka modelleri V olanları tercih edebilirsiniz. Trendleri yakından takip etmek istiyorsanız kabarık gelinlik modelleri sizler için ideal olacaktır.

gelinlik modelleri kabarık

gelinlik modelleri kabarık

Taşlı

Işıltılı bir gelin adayı olmak istiyor ve modayı yakından takip etmek istiyorsanız bu yıl ışıltılı ve taşlı tasarıma sahip olan gelinlik modellerini giyebilirsiniz. Geçtiğimiz senelere göre daha fazla omuz ve bel bölgesinde karşılaştığımız taşlı tasarımlar sade gelinlik modelleri arasında yerini alıyor.

gelinlik modelleri taşlı

gelinlik modelleri taşlı

Vintage

Geçtiğimiz yıl tekrar moda olmayı başaran vintage gelinlik modelleri bu yıl da moda olmayı başarıyor. 50’li yıllardan ilham alınarak tasarlanan gelinlikler özellikle nostaljik ve romantik bir hava hissetmek isteyen gelinlerin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Vintage gelinlik konusunda seçim yapmak istiyorsanız Marchesa 2016 koleksiyonuna göz atabilirsiniz.

gelinlik modelleri vintage

gelinlik modelleri vintage

Kısa

After Partylerin vazgeçilmezi olan mini gelinlik modelleri artık düğünler içerisinde de kendisine büyük bir yer bulabiliyor. 2016 yılında bu modeller ile birlikte taşlı modeller de kullanılıyor. Kısa gelinlik modelleri özellikle bacaklarının estetik duruşuna güvenen gelin adayları için ideal oluyor.

gelinlik modelleri kısa

gelinlik modelleri kısa

V Yaka

Küçük göğüslü ve hafif toplu gelin adaylarının tercih ettiği V yakalı gelinlik modelleri bütün çekiciliği ile kataloglardaki yerini alıyor. Bu yıl tüm tasarımcıların koleksiyonlarında yer alan V yaka gelinlik modelleri sizi gizemli ve seksi gösterebilecek şıklığa sahip. V yaka gelinlik modellerine göz atmak isterseniz Jenny Peckham 2016 koleksiyonuna bakabilirsiniz.

gelinlik modelleri v yaka

gelinlik modelleri v yaka

Sade

Gösterişi fazla sevmiyor ve düğününüzde yalnızca rahatlık ile sadeliği aynı çizgide hissetmek istiyorsanız bu yıl sade gelinlik modellerine göz atabilirsiniz.

gelinlik modelleri sade

gelinlik modelleri sade

Yukarıdan aşağıya kadar tül ve dantellerden tasarlanmış olan, tamamı şifon kumaş olan ve omuzları düşük straplez modeller sade bir çizgide şıklığı yakalayabilmeniz için ideal olacaktır. Bu modeller arasından size en çok yakışanını seçerek sade bir şıklık elde edebilirsiniz.