2016 Gelinlik Modası Trendleri

“Güzel, zarif ve bir prenses kadar gösterişli gelinlikler seçebilirsiniz. Fakat trendleri de göz ardı etmemek gerekir. 2015 gelinlik modasında hangi çizgiler, hangi tasarımlar ön planda diye merak edenler, bu yazıda yılın gelinlik modasını öğrenecek.”

2016’te Ünlüleri Sade ve Duru Gelinlik Seçimi

Gelin olacaksınız diye gösterişli, şaşaalı ve içinde hareket etmekte dahi güçlük çektiğiniz gelinlikleri tercih etmeniz gerekmiyor. Bu yıl alabildiğine sade ve duru bir görünüm sergilemenizi sağlayacak tasarımlar trend oldu.

2016 gelinlik

2016 gelinlik

Ünlüler ve moda dünyasının ekol isimleri dahi seçtikleri gelinliklerin sadeliği ile şaşırtıyor. Çünkü trendleri takip ediyorsanız gelinlik seçiminizde dahi çizgiyi aşamıyorsunuz. Siz de aşmak için kendinizi zorlamayın.

Gelinliklerde Victoria Bu Yıla Damga Vuracak

Avrupa’da stil öncüsü olmakla yetinmeyip ülkemizde de hatırı sayılır bir hayran kitlesi kazanan malumunuz Victoria, gelinlikler üzerinde de ciddi bir etki bırakmayı başardı. Kalp kesimi dekolteleri bu yıl gelinliklerde sıklıkla göreceğiz.

gelinlik modası

gelinlik modası

Eğer dekolteden yana bir çekinceniz yoksa siz de sıkı belli ve kalp kesim yakalı gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Oldukça seksi bir görüntü sergileyeceğinizi şimdiden belirtelim.

Gelinlikte Çiçek Desenleri

Sizin gelinlik hayallerinizi neler süslüyor bilmiyoruz ama bu sene gelinliklerde doğallık da ön planda. Üzerinizde kalıp gibi duran gelinliklerden ziyade eteği çok kabartılmamış, üst bölümü de vücudunuzu ele geçirmemiş gelinlikleri tercih etmeniz lazım. Özellikle çiçek detayları gelinliklerde sıklıkla kullanılıyor.

çiçek desenli gelinlik

çiçek desenli gelinlik

Taç olarak da çiçek aksesuarlarına yer verebilirsiniz. Şifon ve tüller de daha doğal bir görüntü sergilediği için bu detayları da aklınızın bir köşesinde bulundurun. Ekru ve pudra tonları beyazın önüne geçecek.

Düğün Salonuna Uygun Gelinlik Tercihi

Haklı olarak kendi düğününüzde kaybolup gitmek de istemezsiniz, ortamdaki dikkat çeken tek obje olmayı da… Bu yüzden düğünün gerçekleşeceği mekana uygun bir gelinlik seçimi yapmanız da büyük önem taşıyor. Eğer lüks bir salonda, gösterişli ve ihtişamlı bir düğün yapacaksanız hafif kabarık etekli prenses kesim gelinlikleri tercih edebilirsiniz.

gelinlik modeli

gelinlik modeli

Davetli sayısı çoksa uzun bir duvak ya da kuyruk da gelinliğinizi taçlandırabilir.  Kır düğünü ya da kokteyl tarzında sade bir düğün organizasyonu yaptıysanız bu durumda daha sade bir gelinlik tercihinde bulunmanız gerekiyor.